Kup Magazyn Gitarzysta

Sprawdź punkty i wymień na nagrody

gwint w gitarze akustycznej

Rozmowy dotyczące gitar akustycznych oraz klasycznych.

gwint w gitarze akustycznej

Postautor: kapi112v » 26 lip 2017, 21:39

Siema. otóż 2 dni temu zakupiłem sobie gitarke dowina rustica dce ze świerkowym topem.
niestety przeszkadzała mi wysoka akcja strun, około 3.80 mm nad dwunastym progiem, więc wziąłem się za regulacje gryfu
(kręciłem zgodnie z wskazówkami zegara aby napiąć gryf).
tym sposobem akcja strun na strunie E6 na dwunastym progu wyrównała się do poziomu około 2.80 mm, więc spoko :P
lecz gdy przekręcałem kluczem nagle zjechał mi on z hukiem. przeraziłem się że coś się stało
jeszcze raz próbowałem pokrecić, lecz gdy włozyłem klucz nie siedział sztywno w gwincie tylko miał pewien luz :shock: :shock: :shock: zdziwiłem sie bardzo bo to wyglądało jakby gwint się stępił :ncool:
powiedzcie co mogło się stać, czy to coś poważnego czy mieć to może w nosie??? :whistle:

kapi112v

Re: gwint w gitarze akustycznej

Postautor: Lusjusz » 27 lip 2017, 16:01

Jeśli chciałeś obniżyć akcje strun trzeba było spiłować prążek mostka ewentualnie też siodełko, na odległość ciężko stwierdzić co się faktycznie stało, ale miejmy nadzieje ze nie zerwałeś prętu.

-- 27 lip 2017 17:10 --

Jeśli chciałeś obniżyć akcje strun trzeba było spiłować prążek mostka ewentualnie też siodełko, na odległość ciężko stwierdzić co się faktycznie stało, ale miejmy nadzieje ze nie zerwałeś prętu.

Cokolwiek się stało jeśli nie masz możliwości kręcenia prętem w którąkolwiek z stron wizyta u lutnika jest nieunikniona.

Lusjusz

Re: gwint w gitarze akustycznej

Postautor: kapi112v » 22 sie 2017, 11:30

Kręcić się da, ale ten gwint jest luzniejszy.

-- 22 sie 2017 12:33 --

ale oprócz tego wszystko gra, krzywizna jest dobrze ustawiona, struny są w miarę nisko i nic nie brzęczy :smile:
więc chyba jest wszystko spk.

kapi112v

Wróć do Gitary akustyczne i klasyczne