Kup Magazyn Gitarzysta

Sprawdź punkty i wymień na nagrody

Pomoc w wyborze procesora gitarowego. Pomóżcie :D

O problemach z nagrywaniem oraz nagłośnieniem.

Pomoc w wyborze procesora gitarowego. Pomóżcie :D

Postautor: miki736 » 14 wrz 2017, 7:18

Siema,

Gram już długi czas przez poda line 6 ux1 w guitar rigu, amplitube. I powiem szczerze że brzmienia z tych programów już mi nie wystarczają. Są naprawdę świetne jeśli ktoś chce zacząć nagrywać, robić coś swojego serio :P nie zniechęcajcie się. Ale myślę i czytam i myślę i czytam i kurde chciałbym kupić procesor gitarowy z multiefektami. Sęk w tym że nie bardzo się na tym znam. Wiem już że najlepszy jest fractal axe, ale zejdźmy na ziemię z półką cenową. Dodam że jestem typem osoby która gra i nagrywa od długiego czasu tylko przez kompa na słuchawkach gdzieś wieczorem po pracy, bardzo rzadko używam wzmacniacza i opcja nagrywania przez mikrofon jest nie dla mnie (próbowałem)

Przez ostatni czas byłem nakręcony na avid eleven rack, słuchałem też jak brzmi na youtube i miazga podoba mi się. Ale później, .. no właśnie, pierwsza rzecz to produkt zrobiony przez firmę m-audio. Tak się składa że na początku roku kupowałem klawisze i za dużo złych rzeczy dowiedziałem się o tej firmie żeby w to pójść. Poza tym żeby w pełni go wykorzystać potrzeba programu pro tools który kosztuje nie małe pieniądze, a dołączony w zestawie za 800zł więcej ma licencję tylko na rok. wtf..

Podoba mi się też DV Mark Evo-1, półka cenowa lekko wyższa ale już bez zbędnych dopłat za oprogramowanie tylko właśnie - wiem że można podłączyć urządzonko do kompa żeby ogarnąć lepsze presety ale czy ogarnia on nagrywanie ? Czy dźwięk będzie ok ? Nie wiem czy to jest do końca tak jak myślę, że sprzęt jest dobrym headem a nie interfejsem ? Czy to wogóle jest interfejs ?

Patrzyłem też na produkty z firmy line 6 jako ich zadowolony klient. Bardzo spodobał mi się line 6 helix LT (dostępny za 3800 w tym momencie) tylko cena :P Jeeezu, chociaż w sumie 500zł większa niż dv mark. Jest jeszcze line 6 pod hd500x ale tutaj brzmienie ee no nie :P Jak już kupuje coś za tyle że przez najbliższy rok będę jadł tynk na obiad aż dobije się do sąsiada to nie chce kupować czegoś co nie brzmi tak jak chcę

Pozdrawiam

miki736

Re: Pomoc w wyborze procesora gitarowego. Pomóżcie :D

Postautor: acoto » 14 wrz 2017, 11:35

no tak, drogie za drogie a tanie nie brzmią. Nie sprawdziłeś jeszcze kempera. Tylko po co? też jest za drogi.
Jeśli tylko nagrywasz bez koncertowania to pozostań przy rozwiązaniach programowych. Popracuj nad edycją śladów bo takie nagrane i tak się obrabia przez różniste procesory aby dobrze brzmiały i siedziały w miksie. Czasem nagrywam przez tech21 gt2 a później i tak poprawiam wtyczkami. Akurat pracuję na samplitude któren to ma na pokładzie świetnego vandal'a. Ale w sieci jest sporo freeware'u całkiem dobrze brzmiącego. Poprawiam też ślady zbierane mikrofonami z piecy. Za kombajnami gitarowymi nie przepadam.

acoto

Re: Pomoc w wyborze procesora gitarowego. Pomóżcie :D

Postautor: miki736 » 14 wrz 2017, 15:15

@acoto

Nie sprawdziłem kempera bo ceny sięgają axe'a. Rozumiem o czym mówisz i zgadzam się że w programach można ukręcić naprawdę wiele, a jednak czasem gdy nachodzi mnie ochota pograć na wzmaku i mówię tu o orange niskiej półki tranzystorowy to w połączeniu z boss distortion dźwięk potrafię wykręcić lepszy niż na kompie. Myślę też trochę przyszłościowo, fajnie byłoby mieć taki sprzęt który posłuży na lata i aż miło będzie usiąść wieczorkiem i popykać a dźwięk będzie ciepły i przyjemny 100% jaki chce a nie jak teraz 70% tego co chciałbym uzyskać i czuję że chciałbym więcej a się nie da.

Grałem też kiedyś w takim mini zespole i czasem wpadają znajomi pograć, no i miałbym wtedy już taki head gitarowy który byłby wszechstronny, a gram różne rzeczy. No w sumie poza jazzem :P

Skłaniam się na razie ku line 6 helix lt, cena wysoka 3800zł, ale za 3 miesiące spłacę raty za rower i już powinienem to ogarnąć. Porobię pare nadh przez ten czas może z 1000zł się zbierze. Głównie też przez wzgląd na to że mam poda ux1 i służy mi do teraz bez żadnej usterki, ufam firmie w jakość produktu.

Tak czy siak chciałbym usłyszeć opinie od ludzi posiadających eleven racka, helixa, czy dv mark. Albo może innych firm których nie ogarnałem czytając w necie. Półka cenowa do 4 tyś bo serio się nie wypłacę przez 3 lata xD

miki736

Wróć do Nagłośnienie oraz home recording