Kup Magazyn Gitarzysta

Sprawdź punkty i wymień na nagrody

Jaki statyw do mikrofonu pojemnościowego z koszem?

O problemach z nagrywaniem oraz nagłośnieniem.

Jaki statyw do mikrofonu pojemnościowego z koszem?

Postautor: mrpiter » 11 mar 2012, 0:38

Witam,

Chciałbym zapytać jaki kupić statyw do mikrofonu pojemnościowego MXL 990, który dodatkowo będzie włożony w standardowo dołączony do niego kosz. Boję się kupić jakiś tani na Allegro bo obawiam się, że takie statywy nie udźwigną tego zestawu.

Ponadto, poszukuję jakiś dobry pop filtr. Chodzi o to, żeby nie tłumił dźwięku ale żeby zarazem nie przepuszczał "dmuchnięć"

Pomożecie? :roll:

mrpiter

Re: Jaki statyw do mikrofonu pojemnościowego z koszem?

Postautor: acoto » 11 mar 2012, 10:12

polecam ciężki statyw renomowanej firmy. Raczej nie jakieś tam ashtony,proele. Sam mam Dynawid ale zapewne pozostałe też takie wykonują. To statyw z circa dwa razy szerszym rozstawem nóg, większym ciężarkiem i dodatkowo z łańcuchem ograniczającym. Co do pończochy ..hmmm.. sam używam metalową i jestem zadowolony ( SM ) ,ludzie robią samodziały i też są zadowoleni.

acoto

Postautor: mrpiter » 11 mar 2012, 10:32

Czy mógłbym prosić o jakieś konkrety? Bo ja wiem, że statyw musi być ciężki, ale nie wiem czy np 2,5 kg to już jest ciężki czy nie? Poza tym co to są "renomowane firmy"? Wymieniłeś jedynie Dynawid... Ja się naprawdę nie orientuję w tej tematyce i nie wiem, które firmy są renomowane, a które nie. Co masz na myśli mówiąc, że używasz metalową pończochę??? Pomożesz mi np jakimiś linkami do konkretnego statywu i filtra?

mrpiter

Postautor: acoto » 11 mar 2012, 18:54

mam taki pop filter http://www.musiccrater.pl/produkt/1983-smps1.php i działa. Co nie znaczy ,że nie może być inny np. SEelectronic. Statywy też SE robi niezłe niestety dość drogie podobnie jak np.K&M i wszelkie akcesoria konfekcjonowane jako firmowe,typu: Shure,bayerdynamic,etc. Najtańszy w miarę porządny statyw to Dynawid-Widlicki SM 3250 ( na ich stronie jakoś wylinkować się nie dało :) ) .
No i... sorki,że to mówię ale muszem :D , skoro twoja wiedza jest niewielka to dalsze poczynania widzę w ciemnych kolorach...niemniej, powodzenia.

edytka: dla porównania znalazłem taki fajowy statywek http://rnr.pl/p10403.1713_ultimate_supp ... dyjny.html

acoto

Wróć do Nagłośnienie oraz home recording