Kup Magazyn Gitarzysta

Sprawdź punkty i wymień na nagrody

Program do masteringu i mixu?

O problemach z nagrywaniem oraz nagłośnieniem.

Program do masteringu i mixu?

Postautor: Enr » 01 lis 2010, 21:49

Cześć, noszę się z zamiarem kupna tonepoda ux1 i mam pewne pytanie...jaki program według Was jest najlepszy do obróbki kawałków? Chciałbym się zaopatrzyć raczej w coś porządnego...nie jestem dobrze zorientowany w temacie i jedyne programy o jakich słyszałem a które są używane to Reaper, Cubase i Fruity Loops...mógłby ktoś polecić który z nich najlepiej się sprawdza? A może zupełnie inny?

Enr

Re: Program do masteringu i mixu?

Postautor: acoto » 01 lis 2010, 22:11

Programów do edycji i nie tylko, narobili więcej niż lampek ,dzisiaj na Powązkach. Najprościej pozasysać dema i samemu zadecydować co pasuje najbardziej. Niewątpliwie reaper jest najtańszy z profesjonalnych DAW'ów. Ale są też darmowe edytory, są wersje uproszczone które się dostaje w pakiecie z interface'm. Wielu działa na pro tools'ach bo to powszechny studyjny standard.
Wielu zaczynało / i już tak im zostało :) / od cool edit'a a póżniej się uwspółcześnili przez Adobe audition. Z tych które wymieniłeś FL najmniej nadaje się do audio, ale już do midi i rysowania kwadracików, jak najbardziej.

acoto

Postautor: Anterith » 02 lis 2010, 13:27

Co do tego FL przyznam rację. Ściągnąłem demo i nagrałem kilka riffów za pomocą Guitar Riga jako plugin. Jakość dźwięku przy FL posłabiała maksymalnie (przy suchym GR jest wzorowa) więc szczerze odradzam ten program. Chciałbym wiedzieć w jakich programach wy nagrywacie i co ewentualnie możecie polecić.

Pozdrawiam!

Anterith

Postautor: acoto » 02 lis 2010, 16:46

coś musiałeś źle skonfigurować ,jakość dźwięku nie zależy od użytego DAW. Co zresztą było kilkakrotnie udowodnione.

acoto

Postautor: Enr » 03 lis 2010, 22:49

A mógłby ktoś się wypowiedzieć na temat Reapera? Wydaje się o wiele łatwiejszy w obsłudze niż taki np Pro-tools czy Cubase czytając po samouczkach...zależy mi na w miarę przejrzystym programie którym bym mógł zrobić dobrą jakość dźwięku. Oczywistym jest że trzeba nad tym trochę posiedzieć jednak na niektórych programach można uzyskać pożądane efekty bez ślęczenia nad nim całych dekad. Czy używał ktoś Reapera a jeżeli tak, to jak się sprawdza?

Enr

Postautor: Bloodsucker69 » 03 lis 2010, 22:58

O Reaperze dowiesz się bardzo wiele z tego tematu.

Bloodsucker69
Administrator forum
Administrator forum

Postautor: Langren » 06 lis 2010, 16:31

Kiedyś używałem Cool Edita, prosty i przyjemny ale gdy ktoś zamierza więcej pobawić się wtyczkami itd. to przyda się coś większego (Cool jak pamiętam nie obsługiwał VST). Osobiście używam Cubase do mixu i masteringu. Nowa wersja umożliwia wprowadzanie nut za pomocą klawiatury komputera co jest bardzo dobre do robienia ścieżek perki i basu w midach gdzie możemy sobie wszystko wyklepać bez klawiatury MIDI. Jest do niego książka w języku polskim "Cubase SX Szybki Start" co prawda do wersji SX ale istota pozostaje ta sama, warto się za nią zakręcić.
Tak naprawdę to każdy program będzie dobry jeśli się umie nim posługiwać :D
Strip-tease jest to lekcja anatomii przy akompaniamencie muzyki

Langren

Wróć do Nagłośnienie oraz home recording