Kup Magazyn Gitarzysta

Sprawdź punkty i wymień na nagrody

H&K, Randall, Orange? 3k, cięższe granie

Dyskusje oraz porady dotyczące wzmacniaczy i efektów gitarowych.

Re: H&K, Randall, Orange? 3k, cięższe granie

Postautor: rusi » 26 lip 2012, 13:59

To najprawdopodobniej paczka z serii valvestate

Pewnie tak, goldbacki właśnie w nich siedziały o ile dobrze pamiętam. Spoko głośniki, paczki od valvestaste nie są takie złe, miałem styczność z jedną ale 412, brzmiała bardzo fajnie.

Skupmy się na pomocy koledze nataniel.

W mojej opinii nadal najrozsądniej będzie kupić porządne combo, bez paczek, skoro ma być przeważnie do domowej gry. Wtedy obstawiałbym Blackstara lub coś od Jet City. Ewentualnie Laboga The Beast w wersji 30 jak to szpenio11 wspominał.
http://www.facebook.com/Wparkustraszy?fref=ts
http://soundcloud.com/wparkustraszy/

rusi
Moderator forum
Moderator forum

Postautor: szpenio11 » 26 lip 2012, 14:06

Ja nie polecam ogólnie czegoś taniego na chińskich V30. Bardzo daje górą, trzeba się mocno namęczyć gałami, żeby brzmiało przyzwoicie. Posiadałem kolumnę Jean Paul Electronics 1x12. Mam teraz w combo Celestiona Rocketa 50, który jest 3 razy tańszy niż ten V30 i podpinałem pod wejście swoją kolumnę z V30. Na Rockecie brzmiało lepiej. Bardziej stonowane brzmienie, nie dawało górą i więcej dołu :)
Gibson Les Paul Standard 1989 Vintage Sunburst
Line 6 Pod HD500
Monster Rock Cables

szpenio11
Moderator forum
Moderator forum

Postautor: preamp » 26 lip 2012, 14:45

szpenio11 zrozum, że Vintage 30, które są dostępne zarówno osobno jak i w pakach i combach nie są już produkowane w UK tylko w Chinach i to nie od roku czy dwóch. Wyjątek: Most Celestion speakers are now assembled in China, but Mesa/Boogie’s are still made in England using old-fashioned air-dried adhesives, instead of modern fast-drying types. Nie wiem jak teraz sprawa wygląda ale w 2009 roku w UK były produkowane tylko:
Blues
Golds
Heritage G12M and G12H Greenbacks
G12 65's
EVH
G12C's

Teraz być może nawet i te głośniki są klepane u Chinoli. Mam m.in też pakę Orange PPC212 Closed back (Made in UK) i siedzą w niej głośniki Vintage 30 i też są Made in PRC.

Tak swoją drogą to naprawdę ciekawie się robi... ja rozumiem kwestia gustu i tyle ale na litość... gdzie rocket 50 do Vintage 30... zresztą nie wiem czy zdajesz sobie sprawę ale "świeży" głośnik a szczególnie Vintage 30, będzie walił troszeczkę taką "siarką" ale specyfika tego głośnika dość szybko po "rozbujaniu" się zmienia. Sporo ludzi narzeka na siarkę czy kłującą w uszy górkę w Vintage 30 ale prawda jest taka, że przy odpowiednim ustawieniu sprzętu nic a nic takiego nie występuje. Masę muzy której słuchasz być może codziennie było nagrywanej na pakach z V30 w środku. Posłuchaj już ogranej, dobrej paczki ze sklejki a nie z płyty wiórowej na dotartym Vintage 30 i zrewiduj swój pogląd na temat wyższości walorów brzmieniowych celestion rocket czy jak to się zwie nad Vintage 30, bo akurat pomijając kwestie gustu... jest to zwyczajna bzdura

preamp

Postautor: szpenio11 » 26 lip 2012, 16:18

No to kolega kupując nową będzie miał słabą paczkę z niedotartymi głośnikami, więc do kitu. Nie dostanie "walorów" które tu opisujesz. A brzmienie rocketa mi lepiej leży w przypadku tego wzmaka i tyle, nic na to nie poradzę.
Gibson Les Paul Standard 1989 Vintage Sunburst
Line 6 Pod HD500
Monster Rock Cables

szpenio11
Moderator forum
Moderator forum

Postautor: preamp » 26 lip 2012, 16:41

Brak słów... to nie ma sensu, człowieku Ty nic nie kleisz... dobra skończmy lepiej, bo nie ma sensu:) nie róbmy offa.. i piszmy na temat

preamp

Postautor: Edit » 26 lip 2012, 17:38

preamp ----> tak czytam Twoje posty i widzę, że za wszelką cenę chcesz przekonać ludzi, że im te głośniki MUSZĄ pasować choćby nie wiem co. Po za tym gdzieś jeszcze czytałem opinie nt. tych nowych V30 i nie są one pozytywne raczej. Widać coś się zjebczyły jednak skoro nie jest to opinia jednej czy dwóch osób...

Edit

Postautor: preamp » 26 lip 2012, 18:20

Ale gdzie ja tu kogoś przekonuje na siłę do nich? przecież nie jestem akwizytorem Celestiona. Po prostu do muzy którą chce grać autor wątku będzie ok, ot tyle, co nie znaczy, że inne głośniki nie mogą być lepsze, przecież tego nie neguje, ale wrzucanie ich do jednego worka z celestion rocket no to jest przesadą...

preamp

Postautor: rusi » 26 lip 2012, 19:10

Temat dotyczy wzmacniacza, nie głośników... Ogarnijcie się panowie.

rusi
Moderator forum
Moderator forum

Postautor: nataniel » 26 lip 2012, 19:30

Właśnie, zgadzam się z rusi'm

A teraz jeszcze tak sobie czytam i wpadłem na pomysł... czy Blackstar HT-5+ jakaś kostka to byłby satysfakcjonujący zestaw?

Bo znowu się pozmieniało i mam w planach wyjazd do muzycznego, gdzie do ogrania będę miał: Tubemeistera (head), HT40 i właśnie ten HT-5 (też head). Niestety innych podanych przez Was propozycji nie mam jak ograć, bo ich zwyczajnie nie mają :<

nataniel

Postautor: rusi » 26 lip 2012, 19:37

HT-5 i kostka to też dobry pomysł, ale może być kiepsko z przebiciem się przez głośniejszego pałkera. Możesz się spotkać w połowie drogi i spróbować HT20 lub Tubemeistera - moc zarówno akceptowalna w domu, jak i na próbie da radę. HT40 też da radę w domu, w razie czego masz jeszcze rezerwę na kostkę którą dopalisz czysty kanał i pograsz ciężej na mniejszej głośności. Ograj je sobie i jeśli Ci podejdą, to nie widzę przeciwwskazań aby kupić któryś z podanych wzmaków.

rusi
Moderator forum
Moderator forum

Postautor: michel51 » 26 lip 2012, 20:19

No , nie tylko głośniki Celestion istnieją na tym świecie . Np. w USA polecają zamiast słynnego JBL E120 12 , Beymę Liberty 8 . A Beyma to chyba jednak produkcja w Hiszpanii , u nas do kupienia w Elmuzie . Coż doradzić , nowe , za 3k. , i dobre ? A może tak Palmer Fat 50 ( cóż też dosterydowany opampami ) , ale za to zaprojektowany i składany w Niemczech ? Najlepiej jednak wybrać się do sporego sklepu i ograć samemu . Np. w Warszawie do R'N'R , przy Armii Ludowej .

michel51
Doradca
Doradca

Poprzednia

Wróć do Wzmacniacze i efekty