Kup Magazyn Gitarzysta

Sprawdź punkty i wymień na nagrody

wah, guitar pro i octaver

Dyskusje oraz porady dotyczące wzmacniaczy i efektów gitarowych.

wah, guitar pro i octaver

Postautor: leskiw77 » 10 lis 2009, 16:59

Witam!
Mam Schecter'a demona (HH) http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gitary/gitary-elektryczne/schecter-demon-stblk, overdrive'a od kody (?) i unitre (imponujący sprzęt)

Gram metal (głównie kawałki metallicy). Gram 1,5 roku i mam kilka problemów:

1) Vox V847 czy Dunlop GCB95, wiem to było, ale informacje są zupełnie sprzeczne na różnych tematach. Niektórzy mówią że dunlop jest do ****, a niektórzy że bije voxa na głowę. Próbuje grać sola takie jak Master of Puppets, Enter sandman.

2) Co oznacz A.H w Guitar pro 5 nad nutą. W programie pisze że to jest "flażolet wymuszony". Ale co to jest? Jakiś efekt?

3) Czy octaver może podwyższać wysokość dźwięku czy tylko obniżać. Bo gdy oglądałem filmy na YT nigdy nie spotkałem się z tym żeby dźwięk był podnoszony do góry.

4) Jakich w ogóle efektów potrzebuje. Jest tego wiele ale nie wiem czy cokolwiek oprócz distortiona (którego kupie w najbliższym czasie ) jest mi potrzebne. Nie chodzi mi o konkretne modele tylko rodzaje efektów.

Bardzo proszę o pomoc.
Schecter Demon
Line 6 Flextone III

leskiw77

Re: wah, guitar pro i octaver

Postautor: Rlyeh » 10 lis 2009, 17:36

Uwaga na przyszłość: staraj się być monotematyczny. Wątek od spraw GtP jest tu:
viewtopic.php?f=6&t=17096

Rlyeh
Zasłużony

Postautor: Earl » 10 lis 2009, 17:42

Unitra + szerokopasmowki? Zamiast myslec o kostkach i kaczkach lepiej pomysl nad wzmacniaczem gitarowym, ew. podem.
Real emo & pop punk defense squad.

Earl

Postautor: leskiw77 » 10 lis 2009, 17:54

wiem ale ma urodziny i parę złotych i chcę żeby rodzice mi się do czegoś dorzucili. Na wzmacniacz nie wystarczy.
Schecter Demon
Line 6 Flextone III

leskiw77

Postautor: akaraki » 11 lis 2009, 11:18

Co do wahów. Ja sam mam Voxa. Powiem tak. Na voxie osiągniesz bardziej vintage'owe brzmienie. Hendrix, wiesz, te klimaty. Dunlop jest jak dla mnie bardziej nowoczeny. Jak do solówek metallicy to raczej polecam Dunlopa. Ale jak jesteś fanem odlskulowych brudnych dźwięków to zdecydowanie Vox ;)
Gibson SG -> Boss GT-3 -> VOX V-847 -> Peavey ValveKing
----------------------------------------------------------
Prawo Greena: Wszystko jest możliwe pod warunkiem, że nie wiesz, o czym mówisz.

akaraki

Wróć do Wzmacniacze i efekty