Kup Magazyn Gitarzysta

Sprawdź punkty i wymień na nagrody

LDM B412PC + jaki head.

Dyskusje oraz porady dotyczące wzmacniaczy i efektów gitarowych.

LDM B412PC + jaki head.

Postautor: Rhanar888 » 07 lip 2017, 12:38

Budżet: +/- 1500zł + osobno naprawa paczki
Jak długo gram: 8 lat, z pewnymi przerwami
Co chcę grąć: Szeroko pojęty Rock, od czasu do czasu coś mocniejszego.
Chcę kupować przez Internet: Tak
Dodatkowe preferencje: Jestem w posiadaniu kolumny LDM B412PC (300W), której nigdzie jeszcze nie napotkałem. Prawdopodobnie mam w niej uszkodzone 2 głośniki, które trzeba wymienić (niestety jeszcze nie dostałem się do środka, także może ktoś będzie w stanie podpowiedzieć, który celestion leży w środku).

Szukam do niej jakiejś rozsądnej głowy. Z racji, że budżet wydaje się dosyć niewielki, pewnie będę musiał ograniczyć się do opcji tranzystorowej, i tu moją uwagę przykuł Hughes & Kettner Attax 100 Head. Czy ktoś mógłby mi polecić?

Gitara jaką posiadam to Yamaha Pacifica 812V (która poszła aktualnie do wyregulowania i poprawy stanu elektryki)

Z góry dzięki za wszelkie sugestie ;)

Obrazek
Obrazek

Rhanar888

Re: LDM B412PC + jaki head.

Postautor: michel51 » 17 lip 2017, 19:37

O jest obecnie rodzynek tranzystorowy HH100 i Marshall z serii 5000 . HH , wiadomo Marc Bolan . Sam bym grał tego HH , no historyczny sprzęt po prostu . Tyle , że za 1500 możesz i lampę kupić jakąś np. MG .
Chciałem sprawdzić co tam za celestiony w tych kolumnach no niestety LDM nie podaje .
Próbki znajdziesz na YT . HH gra bardziej ostrą górą , jak to tranzystory , Marshall bardziej jak JCM800 którego ma być klonem .

michel51
Doradca
Doradca

Wróć do Wzmacniacze i efekty