Kup Magazyn Gitarzysta

Sprawdź punkty i wymień na nagrody

Ukulele - Zakup

Wskazówki dotyczące zakupu gitar akustycznych oraz klasycznych.

Ukulele - Zakup

Postautor: Daro » 04 kwie 2011, 22:24

Witam. Z góry przepraszam jeśli umieściłem temat w złym dziale ale po prostu jestem nowy na forum i zbytnio nie ogarniam. Jestem także początkujący jeśli chodzi o gitary. Nie wiem czy mogę nazwać się początkującym ponieważ nie zacząłem nawet grać... :lol: Ale do rzeczy. Spodobało mi się ukulele i bardzo chciałbym zacząć na nim grać. Tylko z uwagi na to iż się nie znam na takich instrumentach (tak na serio to na żadnych) to prosiłbym i kilka odpowiedzi i porad.
1.Czy takie ukulele mi na początek wystarczy czy może nawet jest za dobre?
http://allegro.pl/ukulele-sopranowe-pokrowiec-super-promocja-i1528323333.html
do wstawiania linków jest [url] - r.
A może to zwykły śmieć z odpustu? Nie chcę popełnić błędu przy zakupie więc prosiłbym o porady i jak można linki z allegro.
2.Czy ukulele można podłączyć do wzmacniacza? (może głupie pytanie ale naprawdę nie wiem)
3.Czy gra na ukulele jest trudna? Tzn. w ile około będę w stanie się nauczyć podstaw?
4.Gdzie znajdę nuty których będę musiał się nauczyć?
5.Czym najlepiej grać na ukulele? Palcami czy kostką?
6.Słyszałem że ukulele sopranowe jest lepsze jeśli chodzi o brzmienie. Czy to prawda?

Z góry dziękuję za odpowiedzi ponieważ lubię śpiewać i chciałbym nauczyć się także grać na jakimś instrumencie (wybrałem właśnie ukulele). Pozdrawiam!

Daro

Re: Ukulele - Zakup

Postautor: rzemon » 04 kwie 2011, 22:38

Specem od ukulele nie jestem - parę razy grałem na cudzych dla zabawy i tyle - ale od firmy SkyWay trzymał bym się z daleka. :wink:
KLIK - Tenson to też chińszczyzna, ale trochę bardziej do ludzi.

Z podłączaniem ukulele do wzmacniacza jest tak: jeśli będzie to droższe ukulele z wbudowanym przetwornikiem, to nie ma problemu. Jeśli nie, ale chcesz zainwestować, to można kupić coś w ten deseń: KLIK - działać będzie, a czy będzie dobrze brzmieć, to już inna sprawa. :wink: Można też po prostu podstawić mikrofon.

O technikach gry się nie wypowiem - może jest na forum ktoś, kto w tym sprzęcie siedzi, choć szczerze mówiąc nie kojarzę. :wink:
Młodafoka of da jer.

rzemon
Zasłużony

Postautor: Anityam » 12 kwie 2011, 13:43

jeśli szukasz prawdziwego ukulele to zajrzyj do tego sklepu www.przyjazne-ukulele.pl
a jak nie wiesz co wybrać to na pewno tam polecą Ci coś dobrego dla Ciebie ;)

Anityam

Ukulele jakie

Postautor: Wa1torr » 01 sie 2011, 18:33

Witam. Mam pytanie, bo wróciłem z obozu i zafascynowała mnie gra pewnego kolegi z ameryki. Grał on na mini gitarce ukulele. Bardzo spodobał mi się ten instrument i chciałbym się nauczyć na nim grać. Już ogłądałem na allegro je i nagle pytanie się wziełą jaką wziąść sopran czy tenor wiecej jest sopran. Jaka jest w nich różnica.

A i ździwiłem się bo on miał takie z boku gitary czarne przełączniki na baterie i wejście na wzmacniacz. Wyśle wam link bo jest on na youtube znalazłem go jak 1 rok temu grał na jakichś talentach na obozie innym. http://youtu.be/6zGI1gEcW7Y

Z góry dzięki i Pozdrawiam.

Wa1torr

Postautor: siara2152 » 26 sty 2013, 20:14

MA KTOŚ MOŻE DO SPRZEDANIA UKULELE?! ZALEŻY MI NA TYM ŻEBY BYŁO UŻYWANE :) JEŚLI CHCESZ SPRZEDAĆ NAPISZ NA GG:24785238 Z GÓRY DZIĘKI :D

siara2152

Postautor: paulina931 » 09 mar 2017, 19:20

Hej,

planuję kupić ukulele na prezent. Ja niestety kompletnie nie znam się na instrumentach muzycznych, w tym na gitarach i ukulele. Także pozwoliłam sobie napisać do Was z prośbą o poradę. Myślałam nad ukulele Baton Rouge UR 4 TCE (tenorowy elektroakustyk). Chciałabym dowiedzieć się coś o firmie, jak wypada na tle innych? Czy ten instrument będzie raczej dla zaawansowanych muzyków? Jak z jego brzmieniem? Czy bedzie to dobry zakup? Czy może poradzilibyście mi coś innego?
Z góry dziękuję i pozdrawiam,
Paulina

paulina931

Postautor: michel51 » 11 mar 2017, 17:21

A dlaczego akurat ukulele a nie gitarę ? To instrument z Hawajów a właściwie z Madery . Najlepsze marki to Kala , Lanikai , Mahalo , Hola! itp. Ile chcesz wydać i czy osoba dla której to kupujesz wie , że to nie jest gitara ?

michel51
Doradca
Doradca

Postautor: pietrek2004 » 11 mar 2017, 21:52

Z całym szacunkiem, ale trudno się nie zgodzić z wątpliwościami michela. Dobre ukulele jest w cenie dobrej gitary, a znając życie i tak wyląduje w kącie. Można je zakwalifikować jako instrument towarzyszący, choć niektórzy wirtuozi wywijają na nim cuda. Niemniej jednak, jeśli ma to być prezent, ( a przyznajesz się, że nie znasz się kompletnie na instrumentach muzycznych) to istnieje duże prawdopodobieństwo, iż dołączy do grona "prezentów niechcianych". Chciałem kiedyś swojemu wnukowi kupić ukulele ( bo mały), ale ktoś rozsądny wybił mi to z głowy. Tego instrumentu po prostu "trzeba chcieć"! Może to i specjalnie przeze mnie "mocno grubo" przerysowane porównanie, ale to trochę tak, jakbyś chciała kupić komuś w prezencie ( pomijając cenę) kazoo - zamiast saksofonu... :wink:

pietrek2004
Doradca
Doradca

Postautor: Kulka » 15 lip 2017, 20:51

Ja swoje ukulele zakupiłem w tym sklepie prawie każda instrument przetestowany, więc wiesz co kupujesz zawsze możesz poprosić o doradzenie. Dodatkowo można się zaopatrzyć w akcesoria i kursy nauki. Pełen profesjonalizm.

Kulka

Wróć do Kupujemy gitarę akustyczną / klasyczną