Kup Magazyn Gitarzysta

Sprawdź punkty i wymień na nagrody

E-booki versus tradycyjne książki

Luźne rozmowy na różne tematy.

Re: E-booki versus tradycyjne książki

Postautor: miasekk » 07 lis 2010, 13:42

Poza tym jest jeszcze kwestia wydania. Wiadomo, że najważniejsza jest treść, ale mimo wszystko przyjemniej czyta mi się książkę w ładnej oprawie niż płaskiego, wyzutego z jakiejkolwiek estetyki PDF-a. Ja myślę, że e- booki i zwyczajne "papieraki" będą istniały niezależnie od siebie. A argument z kasetami jest szczerze mówiąc banalny. Książki są wydawane trochę dłużej na papierze niż muzyka była na kasetach, nie sądzisz zxcv?

miasekk

Postautor: Nightwalker » 07 lis 2010, 13:46

PDF nie musi być przecież wyzuty z estetyki. Wszystko zależy od twórców - nie jest problemem umieścić ładne ilustracje w e-wydaniu książki. :)
Obrazek
My dream?
To play on a stage together with David Gilmour. :)

Nightwalker

Postautor: miasekk » 07 lis 2010, 15:32

Fakt, ale radość z odkrycia w piwnicy przedwojennego skórzanego wydania np. Trylogii jest nieporównywalnie większa.
Książki mają w sobie klimat którego nie odda nawet najlepiej przygotowany czytnik ebooków, dlatego też pozostanę przy stwierdzeniu, że jest to świetny wynalazek do gazet, pozycji naukowych, podręczników, nawet zwykłych książek. Nie wyprze jednak papierowych odpowiedników. Swoją drogą gdyby nie cena, sam dawno bym się w jeden zaopatrzył.

miasekk

Postautor: zxcvbnmasdqwe » 07 lis 2010, 16:02

oo boże, miasekk chciałem tylko porównać dwie rzeczy. Tak samo jak ludzie od tysięcy lat budują np. łódki i dalej to robią, choć są już skutery, motorówki itp. Teraz dobrze ? Mi tylko chodziło o to że postęp technologiczny jest teraz tak szybki że -kto wie- może jeszcze za mojego życia wygodniej będzie korzystać z e booków ? Nie wiem.

porównując do kaset miałem na myśli właśnie ten szybki i bardzo duży skok technologiczny na przestrzeni zaledwie paru lat. To miało być takie wiesz, wtrącenie. Nie wieszczenie : "ło patrzcie kasetów już nie ma to ji książki nam zabioro". Chodziło mi raczej o "skoro w innych dziedzinach technologicznego rozwoju zmiany zachodzą tak szybko - czemu nie miałyby objąć także książek papierowych ?"

Też jestem raczej spokojny o zwykłe książki, choć jestem też ciekawy co wymyślą (i kiedy)...
teksty pisane przez zxcvbnmasdqwe są tekstami pisanymi przez zxcvbnmasdqwe

zxcvbnmasdqwe

Postautor: Nightwalker » 07 lis 2010, 23:22

Ja np. chciałbym zobaczyć, jak by się prezentowała szkoła gry "Żadnych tajemnic" w takiej wersji e-bookowej. :)
Obrazek
My dream?
To play on a stage together with David Gilmour. :)

Nightwalker

Postautor: Brando » 29 cze 2015, 8:07

Długo nie mogłem przekonać się do ebooków, a kiedy to zrobiłem, doceniłem ich zalety i pozwoliłem sobie nawet o tym napisać...

http://roqfort666.blogspot.co.uk/2015/0 ... -cool.html
http://roqfort666.blogspot.com/

Brando

Postautor: arrena » 26 lis 2016, 21:14

swój czytnik zgubiłam, gdyby mnie taki los nie spotkał, lubiłabym go jak najbardziej :) papierowe przecież takie drogie

arrena

Postautor: Odeta32 » 16 lip 2017, 9:04

Moim zdaniem nic nie zastąpi książki analogowej. Chociaż kiedyś tak pewnie mówiono o koniach :)

Odeta32

Postautor: Brando » 16 lip 2017, 10:58

Też tak myślałem zanim nie "spróbowałem" ebooka. Najfajniesze jest to, że nie była to jakaś dramatyczna zmiana.
Doszło do tego, że od paru lat nie kupiłem żadnej książki "analogowej". Ileż drzew ocaliłem :)
http://roqfort666.blogspot.com/

Brando

Poprzednia

Wróć do Offtopic