Kup Magazyn Gitarzysta

Sprawdź punkty i wymień na nagrody

A cóż to za cudo!

Rozmowy dotyczące gitar elektrycznych.

A cóż to za cudo!

Postautor: flimbooo » 31 sie 2017, 20:56

IMG_3092.jpg
Witam szanowne koleżanki i kolegów kochających gitary.
Dziś mam dla Was (nie ukrywam, że i dla mnie samego) zagadkę i jednocześnie prośbę o pomoc identyfikacji gitary.
Kilka dni temu w padło mi w ręce takie oto cudo (fotki).
Wszystko wskazuje na to, że jest to gitara Music Man Axis... tyle tyko, że przeszukałem pół internetu i takiego identycznego modelu nigdzie nie znalazłem. Wszystko wydaje się być identyczne z oryginałem, a jednak... tak nie jest.
Pierwsza rzecz to, że nigdzie nie jest napisane jaki to model (Axis? Axis Super Sport?) żaden z nich nie ma takiego układu potencjometrów ani przełącznika (nie jest dorabiany sprawdzałem). Klucze jakieś takie "no name" (choć zasadniczo nie działają źle). Przetworniki humbucker też jakieś takie, nie identyfikowalne z dziurkami w cewkach. Najbardziej ciekawi mnie, że nie ma żadnej sygnatury (blachy na łączeniu gryfu z logo czy numerem).
I teraz pytanie co to jest za cudo! Czy to oryginał (jakiś taki wyjątkowy model) czy udana podróbka.
Może ktoś z Państwa ma jakieś pomysły. Proszę o sugestie, chętnie też odpowiem na każde pytanie, żeby zagadkę rozwiązać.
P.S. Papierków też żadnych do gitary nie było.

-- 01 wrz 2017 16:14 --

Witam ponownie :-)

Poszukiwań przepastnych czeluści internetu ciąg dalszy...
Wytropiłem, że może to być Music Man EVH Wolfgang (znalazłem podobne też bez "blach" z sygnaturą) jednak znowu nigdzie takiego jak ten mój (przełącznik w innym miejscu). Podobne są też Sterling'i AX40 jednak czemu mam napisane Music Man a nie Sterling? Znalazłem przerobionego AX40 na EVH Wolfgang (i ten jest najbardziej podobny) jednak cały czas to nie to.
Jeżeli macie jakieś sugestie to proszę podzielcie się ze mną bo mnie już brakuje pomysłów.
Pozdrawiam
Franek
Załączniki
IMG_3153.jpg
IMG_3148.jpg
IMG_3146.jpg
IMG_3144.jpg
IMG_3142.jpg
IMG_3141.jpg
IMG_3139.jpg
IMG_3138.jpg
IMG_3096.jpg
IMG_3093.jpg

flimbooo

Re: A cóż to za cudo!

Postautor: flimbooo » 05 wrz 2017, 9:51

Poszukiwań ciąg dalszy... zastanawiam się czy nie jest to aby OLP oni robili gitary z mostkami, które posiadały większe wyżłobienie z tyłu (tak jak u mnie). Gitara ma nie mniej niż 10 lat (może więc to być jakiś old model) czy już wtedy było możliwe, że to jakaś "podróbka". Zbyt wiele szczegółów wskazuje na różnice z oryginalnymi z drugiej strony po co ktoś miał by sobie przysparzać trudu żeby taką gitarę podrobić i sygnować ją znakami Music Man.
Czy nie macie jakiś pomysłów, sugestii, które przybliżą mnie do prawdy.
Proszę o pomoc.
Pozdrawiam

flimbooo

Wróć do Gitara elektryczna - dyskusje